872 tysiące dofinansowania na sztuczne boisko w Ustce

872 tysiące dofinansowania na sztuczne boisko w Ustce. ©Archiwum UM
rok 2018 inwestycji Miasto Ustka zbuduje na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Grunwaldzkiej pełnowymiarowe [68x105m] boisko treningowe do piłki nożnej o nawierzchni z trawy sztucznej.

Budowa boiska wpłynąć ma w znaczący sposób na podwyższenie poziomu szkolenia, a przez to osiągania lepszych wyników sportowych przez ustecką młodzież. Boisko będzie wykorzystywane także do realizacji treningów i ogólnorozwojowych zajęć sportowych dla uczniów usteckich szkół.

Całkowita wartość zadania wynosi 1,9 mln zł, w tym dofinansowanie 872 400 zł. Jest to kolejna dotacja dla Ustki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na inwestycję w zakresie sportu.

W sierpniu Ustka otrzymała decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 1,5 mln zł na przebudowę istniejącego stadionu przy ul. Sportowej na pełnowymiarowy, certyfikowany stadion lekkoatletyczny. Budżet inwestycji to 4,5 mln złotych.

Po przebudowie stadionu przy ulicy Sportowej nie będą mogli na nim grać i trenować seniorzy i juniorzy usteckiego Jantara. W związku z tym powstała potrzeba dalszych modernizacji obiektów przy ulicy Grunwaldzkiej.

Autor Joanna Koza (Wydział Rozwoju Lokalnego i Integracji Europejski)
źródło: ustka.pl